Férová snídaně NaZemi se blíží. Staňte se organizátory

24. 3. 2017 Pořádáme již sedmý ročník oblíbeného pikniku na podporu fairtradových a lokálních pěstitelů. Letos proběhne Férová snídaně NaZemi v sobotu 13. května, a to opět na Světový den pro fair trade, který se každoročně slaví druhou květnovou sobotu.

Tipy na filmy promítané v rámci Jednoho světa v Brně

24. 3. 2017 Podporujeme již osmnáctý ročník Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět (www.jedensvet.cz/2017) pořádaný obecně prospěšnou společností Člověk v tísni.

V rámci SKAV jsme se vyjádřili k současnému způsobu naplňování tématu výchovy k obraně státu na českých školách

15. 3. 2017 NaZemi v rámci svého působení ve Stálé konferenci asociací ve vzdělávání (SKAV) vyjadřuje prostřednictvím níže uvedeného stanoviska znepokojení nad tím, jakou formou jsou v současné době realizovány výstupy Rámcových vzdělávacích programů (RVP) související s tématem výchovy k obraně státu.

Boty Made in Europe vznikají za stejných podmínek jako v Číně

13. 3. 2017 Označení Made in Europe spotřebitelé často považují za záruku kvality a dobrých pracovních podmínek.

Seminář: Injekce kritického myšlení pro každý den

11. 3. 2017 O kritickém myšlení se v poslední době hodně mluví. Slyšíme, že je potřeba jej rozvíjet a podporovat. Ale co to vlastně kritické myšlení je, jak vypadá a co se při něm děje?

Evropské obuvnické firmy šijí v Indonésii, pracovní podmínky tam neřeší

1. 3. 2017 Indonésie je čtvrtým největším výrobcem obuvi na světě po Číně, Indii a Vietnamu. V roce 2015 se v této zemi vyrobila jedna miliarda párů bot.