Global Storylines: hledáme školy do projektu

9. 2. 2017 Celkem sedmi školám nabízíme možnost zapojení do projektu CIVIS: zaostřeno na občanské a sociální kompetence, který je zaměřen na ověření metodického přístupu Global Storylines. V tomto přístupu jsou děti 1. stupně ZŠ vtaženi do příběhu, který se stává osou výuky po dobu dvou až tří měsíců.

Výroba se přesouvá do Myanmaru. Firmy těží z levné pracovní síly a dětské práce

6. 2. 2017 S tlakem na neustálé snižování ceny zboží a zvyšujícími se náklady na výrobu v Číně přesouvá celá řada společností, mezi nimi i známé oděvní značky jako H&M, C&A a Primark, část svojí výroby do Myanmaru (dříve Barma). Je mezi nimi i česká firma Hudy.

Jak funguje globální vzdělávání na Fairtradových školách?

9. 1. 2017 Školy, které chtějí získat status Fairtradová škola musí naplnit několik kritérií, jedním z nichž je začlenění globálního vzdělávání do výuky a života školy.

Nová metodika Global Storylines

9. 1. 2017 Právě jsme dokončili metodiku čtvrtého příběhu Global Storylines s názvem Voda, důvod k odchodu, která je nyní volně ke stažení. Příběh Voda, důvod k odchodu umožňuje s dětmi otevřít aktuáln

PF 2017

23. 12. 2016 Všem našim příznivcům a příznivkyním děkujeme za jejich přízeň v letošním roce a přejeme krásné Vánoce. Rozbalte novinku pro zobrazení našeho rozpohybovaného PF 2017.

Nabídka akcí v rámci Týdne lidských práv je pestrá

2. 12. 2016 Ve dnech 4.–10. prosince 2016 se v Brně u příležitosti Mezinárodního dne lidských práv uskuteční již XIV. ročník festivalu Týden lidských práv.