Odhalujte s námi hloubky globálního vzdělávání

29. 1. 2018 Inspirujte se naším novým materiálem Objevuj svět globálního vzdělávání a odhalte poklady, které pramení ve společném objevování, aktivním zapojování, v prosazování vlastního vlivu, ohleduplné diskusi nebo nalézání nečekaných souvislostí.

Vytvořili jsme vlastní dokument Ve stínu Taj Mahalu

16. 1. 2018 Vzhledem k tomu, že jsme obdrželi nové informace o podmínkách výroby a firmách, které ve sledovaných továrnách šijí či šily, video jsme dočasně stáhli. Obdržené informace v současnosti prověřujeme, na základě našich zjištění video případně následně (ne)upravíme a opět zveřejníme.

Naše vzdělávací programy podpoří u studentů a studentek spolupráci a kritické myšlení

2. 1. 2018 V současné době nabízíme sedm vzdělávacích programů, které rozvíjejí u studentů a studentek schopnost formulovat své názory, přemýšlet v globálních souvislostech a tříbit si postoje a schopnost empatie.

PF 2018

21. 12. 2017 Milí příznivci, milé příznivkyně NaZemi, budeme rádi, když i v příštím roce budeme společně otevírat globální témata.

Jak banky (ne)přispívají k dodržování lidských práv

21. 12. 2017 Zjišťují si banky při úvěrování firem, zda dodržují při svém podnikání lidská práva? Právě na tuto problematiku jsme se zaměřili v naší poslední analýze Something is a foot. How human rights standards and environmental regulations in the footwear industry are being quietly ignored by banks.

Lze to dělat lépe: pozitivní příklady z obuvnického průmyslu

19. 12. 2017 Jak zlepšit pracovní podmínky v celém svém dodavatelském řetězci? To mohou najít obuvnické společnosti v námi vydané studii How to do better: an exploration of better practices within the footwear industry.