Fair Tea

NaZemi má vlastních pět čajů! Všechny jsou certifikované bio i Fairtrade. A chutnají skvěle! Ať už preferujete rooibos, zelené čaje (Gunpowder, Korakundah) nebo černé čaje (Darjeeling, Earl Grey), nabídnou vám naše sypané čaje příjemný chuťový zážitek. 

V NaZemi se zabýváme hájením důstojných pracovních podmínek pro lidi ze zemí Afriky, Asie a Latinské Ameriky. Chceme také podporovat pěstitele čaje, aby za svou práci dostali spravedlivě zaplaceno, pracovali v bezpečných podmínkách a šetrněji zacházeli s životním prostředím. Rozhodli jsme se kromě vlastní kávy Fair Café nabídnout také vlastní čaje. Čaje pochází z Indie, Číny a Jihoafrické republiky, balí je pro nás certifikovaný zpracovatel Mocca d´Or z nizozemského Zwolle. Čaje jsme pro vás pečlivě vybírali. Toto je našich 5 čajů Fair Tea:

  • Rooibos
  • Korakundah
  • Darjeeling
  • Earl Grey
  • Gunpowder

Čaje Fair Tea si můžete koupit v našem specializovaném fairtradovém Obchodě NaZemi (Kounicova 42, Brno) nebo přes e-shop obchod.nazemi.cz. Všechny čaje jsou ve 100g transparentních sáčcích, Darjeeling a Gunpowder nabízíme také v dárkových plechovkách. Koupí čajů Fair Tea podpoříte činnost naší nevládní organizace NaZemi

  • Rooibos (Jihoafrická republika, Rooibos Limited): Tento fairtradový rooibos se pěstuje na úpatí hory Cederberg v Jihoafrické republice severně od Kapského Města. Rooibos se vyznačuje nasládlou chutí, velkým obsahem antioxidantů a absencí kofeinu. V Jižní Africe se pije rooibos s mlékem a cukrem, vychutnat si ho ale můžete i samotný. Společnost Rooibos Limited je hlavním světovým dodavatelem rooibosu na světě.
  • Korakundah (Indie, The United Nilgiri Tea Estates Co. Ltd.): Tento fairtradový zelený čaj se pěstuje v horské oblasti Nilgiri na jihu Indie, odkud pochází ty nejlepší indické čaje. Kombinace vysoké nadmořské výšky, srážkového profilu a ekologického zemědělství dodává čaji jedinečný charakter. Zelený čaj Korakundah pomáhá udržet tělo i mysl aktivní.
  • Darjeeling (Indie, Ambootia Tea Group): Tento lahodný fairtradový černý čaj pochází z terasovitých čajových zahrad Ambootia, které leží na slunných svazích Himálaje. Čajové zahrady ve východoindickém Darjeelingu produkují ty nejlepší čaje již od půlky 19. století. Jedinečné klimatické a půdní podmínky dodávají čaji specifický květinový buket a výrazné osvěžující aroma. Čaj se vyznačuje plným tělem a typickou jemnou chutí.
  • Earl grey (Indie, The United Nilgiri Tea Estates Co. Ltd.): Tento fairtradový čaj se pěstuje v horské oblasti Nilgiri na jihu Indie, odkud pochází ty nejlepší indické čaje. Čaj je charakteristický osvěžující chutí, kterou skvěle doplňuje vůně bergamotového oleje. Místní plantáže v Korakundah jsou známé využíváním přírodních a udržitelných metod pěstování.
  • Gunpowder (Čína, Dazhangshan Organic Tea Farmer Association): Tento fairtradový zelený čaj pochází z čínského pohoří Wuyuan, jehož vlhké podnebí, hojná vegetace a bohatá půda přispívá k pěstování čaje nejvyšší kvality, který oceňovali již čínští císaři v dynastii Tang. Několik hodin po natrhání je zelený čaj napařován a poté rolován do malých kuliček. Po zalití se listy rozvinou a uvolní kulatou, lehce kouřovou chuť s plným tělem.

 

Čaj Fair Tea si můžete koupit v našem fairtradovém Obchodě NaZemi.

Jsme sociální podnik, nabízíme náhradní plnění. Naše fairtradové výrobky jsme schopni poskytovat i pro účely plnění povinného podílu zaměstnaných osob se zdravotním postižením.