Seminář: Konflikt jako příležitost k učení

Záměrem programu je prozkoumat vlastní vztah ke konfliktům, nabídnout představu o možných způsobech jejich řešení a rozšířit paletu možností, jak téma konfliktů zařazovat do výuky. Semináře proběhnou 7. a 29. 1. 2020 v Syřišti (Brno), možnost přihlašování do 9. 12. 2019.

Cílová skupina Program je určen zejména pro pedagogy a pedagožky, kteří pracují s dětmi či mladými lidmi ve formálním nebo neformálním vzdělávání, případně studenty a studentky pedagogických oborů.
Otevřené termíny

7. a 29. 1. 2020 | Syřiště (Kounicova 42, Brno) | 9-17 hodin | Přihlašování zde do 9. 12. 2019 | kapacita 14-18 lidí

Cena pro jednotlivce zdarma (podmínkou účast na obou setkáních a domácí přípravy)
Formát na objednání prozatím není k dispozici

Zajímájí nás konflikty na úrovni osobní, společenské i globální. Při zkoumání osobní roviny konfliktu osaháme vlastní vztah ke konfliktům, kterých jsme přímo účastni nebo které probíhají okolo nás, v rodině či ve škole. Zmapujeme, jak podporovat prostředí nenásilného řešení konfliktu v naší škole či skupině, se kterou pracujeme. Téma společenských konfliktů nás přivede k zasahování, práci s postoji a názory a k tréninku dovedností vedení konstruktivní diskuze. V tématu ozbrojených konfliktů budeme hledat cesty, jak pracovat s nejistotou pramenící z přehlcenosti a rozporuplnosti přicházejících informací o současných konfliktech a přesto se nevzdávat záměru je jako důležité téma dneška s dětmi a mladými lidmi otevírat.
Program je postaven na dva dny, ve kterých se kombinují teoretické vstupy se zážitkovou formou. Součástí je domácí příprava v rozsahu 2-3 hodiny.

Máte zájem o další semináře?