Opět otevíráme kurz Kritické myšlení a globální témata

Autor Gabriela Štěpánková
22
Kvě
2018

Potřebujete inspiraci jak strukturovat a plánovat výuku a jak podporovat samostatnost a nezávislé myšlení studentů a studentek?  Od října 2018 opět otevíráme kurz Kritické myšlení a globální témata. Je určený jak pedagogům a pedagožkám, tak všem, kteří chtějí například pochopit, jak naše vnitřní schémata ovlivňují naše vnímání a následné jednání a rozhodování.

Účastníci a účastnice kurzu prožijí modelové lekce v pozici studentů, na základě reflexe svých procesů učení a díky výměně zkušeností nahlédnou vlastní pedagogickou praxi. Prakticky si osvojí třífázový model E-U-R a metody aktivního učení pro práci s různými zdroji informací.

Kurz propojuje základní program Čtením a psaním ke kritickému myšlení a model kritického myšlení Stephena Brookfielda s komplexními tématy globálního vzdělávání (např. konflikty, vzdělání, předsudky, občanská zodpovědnost).

Pro školní rok 2018/2019 otevíráme celoroční docházkový kurz. Bude probíhat v Brně, je akreditovaný MŠMT a lze jej hradit z tzv. šablon. Povedou ho zkušené lektorky Petra Frühbauerová a Eva Malířová.  Kurz začne 18. října a dále bude probíhat jednou za měsíc (úterý 13. listopadu, středa 12. prosince, čtvrtek 17. ledna, úterý 12. února, středa 13. března, úterý 16. dubna, středa 15. května). Online přihlášku najdete zde. Více informací naleznete na našich webových stránkách zde nebo v letáku ke stažení tady. Případné dotazy směřujte na vzdelavani@nazemi.cz.

Video: jak to na kurzu chodí a co vám může přinést

Chcete vědět víc?

Stáhněte si leták
Sdílejte článek