Spustili jsme mobilní aplikaci: sbírejte s námi kroky za změnu v obuvnickém průmyslu

Autor Gabriela Štěpánková
25
Srpen
2015

Víte, jak vznikly vaše boty? Byly při jejich výrobě zneužíváni dělníci? Jsou plné jedů? Nikdo neví. Spotřebitelé po celé Evropě „pochodují do Bruselu“ a požadují více informací o dodavatelském řetězci obuvnického průmyslu. Můžete se k nim přidat s aplikací CHANGE YOUR SHOES i vy. My všichni totiž máme právo vědět, jak se vyrábí naše boty. Obujme se společně do toho!

Aplikaci můžete stahovat zde: 

 

V aplikaci můžete zaznamenávat vaše kroky (1 metr = 1,6 kroku, ne rychleji než 20 km/h) a věnovat je virtuálnímu pochodu na Brusel. Můžete zde sledovat, kolik kroků denně uděláte nebo se podívat, jak postupujeme společně v Evropě. Vytvořte si vlastní skupinu a spolu se virtuálně projděte až do Bruselu! Společně potřebujeme dosáhnout 59 milionů kroků do našeho cíle. Pojďte s námi! Každým krokem se přiblížíme Bruselu a dáme větší váhu našim požadavkům.

Požadujeme, aby EU zavedla legislativu, podle níž budou mít výrobci a prodejci bot povinnost informovat v jednoduché a srozumitelné formě spotřebitele o podmínkách, za kterých byly vyrobeny jejich boty a zda neobsahují nějaké škodlivé látky.  Pro více informací se v aplikaci podívejte na menu Požadavky.

A co se stane, když dopochodujeme až do Bruselu? Zorganizujeme předávací akci, kde představíme naše požadavky ohledně větší transparentnosti v dodavatelských řetězcích přímo těm zástupcům EU, kteří o těchto politikách rozhodují.

Společně můžeme změnit naše boty! Více informací najdete na www.obujsedotoho.cz.

Sdílejte článek