Výstava na stromech

Výstava na stromech je celorepublikový výstavový happening, který se koná během Týdne důstojné práce a upozorňuje na ožehavá témata naší každodenní spotřeby. V týdnu od 6. do 13. října 2018 proběhl čtvrtý ročník se zaměřením na podmínky výroby bot v továrnách a sweatshopech indické Agry.

Každý rok se zaměření happeningu mění. V roce 2015 byla hlavním tématem káva s výstavou Plné ruce práce (48 parků), v roce 2016 koželužny a výroba obuvi s výstavou Poznej své boty (70 parků), v roce 2017 pěstování banánů s výstavou Příběh banánu (71 parků). Letos bude mít na akci premiéru výstava Naše boty

Pokud chcete výstavu dostat i do svého parku, zaregistrujte se jako místní organizátoři. Rádi vám zavoláme, přidáme na mapu a v září pošleme organizační balíček.

Výstavový happening probíhá po celé republice během Týdne důstojné práce. Ten probíhá od soboty do soboty v týdnu, kdy se slaví Světový den důstojné práce (7 . října). Důstojná práce neboli důstojné pracovní podmínky ctí svobodu, spravedlnost, jistotu. Jde o takovou práci, při níž jsou chráněna práva pracovníků, kteří dostávají odpovídající odměnu a těší se adekvátnímu sociálnímu zabezpečení. Zajištění důstojné práce pro všechny se tak stává jedním z nejúčinnějších způsobů, jak bojovat s globální chudobou a s ní spojenými problémy, jako jsou například dětská práce, utlačování ženských práv atd.

Čím můžete oživit svůj park?

  • výstavou o výrobě bot v indické Agře (13xA2 plakátová výstava),
  • vzdělávací lekcí (volitelné),
  • doprovodnými soutěžemi pro děti i dospělé (volitelné),
  • promítáním dokumentárních filmů (volitelné).

A kde všude už se na výstavu můžete těšit? Koukněte se na interaktivní mapu! Chybí zde váš oblíbený park? Přihlaste se!

 

Kontakt pro organizátory a organizátorky:

Kontakt pro média: