Výstava na stromech

Výstava na stromech je celorepublikový happening, který se koná během Týdne důstojné práce a upozorňuje na ožehavá témata naší každodenní spotřeby. V týdnu od 7. do 14. října 2017 proběhne třetí ročník se zaměřením na podmínky pěstování banánů.

Každý rok se téma happeningu zaměření mění. V roce 2015 byla hlavním tématem káva s výstavou Plné ruce práce (48 parků), v roce 2016 koželužny a výroba obuvi s výstavou Poznej své boty (70 parků). Na říjen 2017 společně přibližujeme veřejnosti pracovní podmínky při pěstování banánů v Kostarice a Panamě výstavou Příběh banánu

Pokud chcete výstavu dostat i do svého parku, přidejte se mezi zájemce o místní organizátory. Rádi vám zavoláme, přidáme na mapu a v září pošleme organizační balíček.

Výstavový happening probíhá po celé republice během Týdne důstojné práce. Ten probíhá od soboty do soboty v týdnu, kdy se slaví Světový den důstojné práce (7 . října). Důstojná práce neboli důstojné pracovní podmínky ctí svobodu, spravedlnost, jistotu. Jde o takovou práci, při níž jsou chráněna práva pracovníků, kteří dostávají odpovídající odměnu a těší se adekvátnímu sociálnímu zabezpečení. Zajištění důstojné práce pro všechny se tak stává jedním z nejúčinnějších způsobů, jak bojovat s globální chudobou a s ní spojenými problémy, jako jsou například dětská práce, utlačování ženských práv atd.

Čím můžete oživit svůj park?

  • výstavou Příběh banánu o pěstování banánů v Panamě a Kostarice (13xA2 plakátová výstava),
  • vzdělávací lekcí Populární banány (volitelné),
  • doprovodnými soutěžemi pro děti i dospělé (volitelné),
  • piknikem - poslední letošní příležitost (volitelné),
  • promítáním dokumentárního filmu (volitelné).

A kde všude už se na výstavu můžete těšit? Ťukněte na mapu:

Chybí zde váš oblíbený park? Přihlaste se!

Kontakt pro organizátory a organizátorky:

Kontakt pro média: