Výstava na stromech
Výstava na stromech je celorepublikový výstavový happening, který se koná během Týdne důstojné práce a upozorňuje na ožehavá témata naší každodenní spotřeby. Letos se v týdnu od 5. do 12. října 2019 koná pátý ročník zaměřený na podmínky pěstování kakaa v Côte d’Ivoire. Dostaňte výstavu do svého parku!

Každý rok se zaměření happeningu mění. V roce 2015 byla hlavním tématem káva s výstavou Plné ruce práce (48 parků), v roce 2016 koželužny a výroba obuvi s výstavou Poznej své boty (70 parků), v roce 2017 pěstování banánů s výstavou Příběh banánu (71 parků). V týdnu od 6. do 13. října 2018 proběhl čtvrtý ročník se zaměřením na podmínky výroby bot v továrnách a sweatshopech indické Agry Naše boty.
Není vaše místo na mapě? Staňte se místními organizátory a uspořádejte výstavu ve svém parku. Po registraci vás přidáme na mapu, pošleme informační e-mail a v září organizační balíček s výstavou.
Na akci spolupracují dvě nevládní neziskové organizace: Fairtrade ČS a NaZemi. Každý rok se zaměření happeningu mění. V roce 2015 byla hlavním tématem káva, v roce 2016 koželužny a výroba obuvi, v roce 2017 pěstování banánů a loni výroba bot v Indii. Letos je tématem pěstování kakaa a akci koordinuje Fairtrade ČS.
Výstavový happening probíhá po celé republice během Týdne důstojné práce. Ten probíhá od soboty do soboty v týdnu, kdy se slaví Světový den důstojné práce (7 . října). Důstojná práce neboli důstojné pracovní podmínky ctí svobodu, spravedlnost, jistotu. Jde o takovou práci, při níž jsou chráněna práva pracovníků, kteří dostávají odpovídající odměnu a těší se adekvátnímu sociálnímu zabezpečení. Zajištění důstojné práce pro všechny se tak stává jedním z nejúčinnějších způsobů, jak bojovat s globální chudobou a s ní spojenými problémy, jako jsou například dětská práce, utlačování ženských práv atd.
A kde všude už se na výstavu můžete těšit? Koukněte se na interaktivní mapu! Chybí zde váš oblíbený park? Přihlaste se!
Kontakt pro organizátory a organizátorky:
Kontakt pro média:
- Martin Štrunc | 778 702 901 | martin.strunc@nazemi.cz